Сходи тролів або Трольштіген, одна найбільш вражаючих гірських трас в Норвегії

Сходи тролів або Трольштіген, одна найбільш вражаючих гірських трас в Норвегії

Трольштіген

У західній Норвегії на схилах гір розташоване одне з популярних туристичних місць в країні – Сходи тролів або Трольштіген (норв. Trollstigen), в українських джерелах більш відома як Дорога тролів. Численні сайти часто зараховують її до всіляких списками найбільш захоплюючих і небезпечних доріг світу.

Трольштіген

Ідея організувати сполучення між долиною Валльдален і селищем Румсдален з’явилася ще в шістнадцятому столітті разом з румсдальскою ярмаркою. Реальне будівництво дороги почалося тільки в кінці дев’ятнадцятого століття, коли в 1891 році проклали перші вісім кілометрів дороги від Квернбруа до Веблунгснеса в Істердалена.

Трольштіген

Справжнім сподвижником проекту дороги став інженер Нільс Ховденак, коли йому будівельне відомство доручило розробити план дороги через гори. Він провів детальне обстеження ділянки і вперше заявив про можливість побудови навіть автомобільної дороги. Відомство, виходячи з бюджету в 4000 крон, спочатку вирішило побудувати тільки стежку для людей з кіньми, і в 1913 році здійснило свій задум. Інженер Ховденак продовжував працювати над проектом, поки не здійснив свою ідею. Це він сказав, що дорога між Вальдаленом і Ондалснесом обов’язково буде туристичним маршрутом, тому що цей перевал – найкрасивіший природний ландшафт в Норвегії. І в 1936 році мрія інженера збулася. На відкриття автомобільної дороги приїхав навіть король Хокон VII.

Трольштіген

Сходи тролів стали найпопулярнішою серед туристів ділянкою норвезьких доріг. Вона і сьогодні залишається прикладом інженерного дорожнього мистецтва. Тільки під час підйому дорога робить 11 дуже різких поворотів з крутими віражами, підйомами та спусками. На середині шляху туристів очікує дивно красивий водоспад Стігфоссен, а на вершині – велика оглядова площадка з паркуванням і сувенірними магазинчиками.

Трольштіген

Ширина дороги в деяких місцях не досить широка для проїзду довгомірних вантажівок, а в осінньо-зимовий період вона взагалі закрита для проїзду. Сходи тролів – так її при відкритті назвав король Хокон, стала легендою Норвегії, продовжуючи дивувати і радувати мандрівників своїми красотами.

Джерело: www.vsviti.com.ua


Комментарии:

Добавить комментарий