П’ять найцікавіших місць в Україні, які слід відвідати навесні

П’ять найцікавіших місць в Україні, які слід відвідати навесні

Настала весна і виникає цілком логічне запитання: куди вирушити в Україні навесні? “Унікальна Україна” підготувала список п’яти найбільш цікавих місць для відвідувань навесні.

До п’ятірки увійшли Вилкове, Асканія-Нова, Полісся й Закарпаття.

1. Вилково та Дунайський біосферний заповідник.

П’ять найцікавіших місць в Україні

Вилково, унікальне місто на воді,  відоме ще під брендом “Українська Венеція”,  навесні приваблює не тільки теплом: в березні температура в середньому на десять градусів вища, ніж середня по Україні. Весною у каналах-єриках буде найвищий рівень води, а до літа він поступово падає. Восени канали взагалі можуть пересихати, і тоді ви навряд чи зможете оцінити красу вулиць-каналів або ж покататись на човнах-бабайках.

В кінці березня, коли у Києві іноді ще лежить сніг,  у Вилковому вже масово цвітуть сади. А в Дунайські плавні на гніздівлю повертається величезна кількість птахів, серед яких ви побачите  пеліканів.

І саме навесні сезон ловити, солити і продавати дунайський оселедець. Риба, смак якої із звичайним оселедцем навіть порівнювати не можна. Жоден турист, який відвідав Вилково, не повертається додому без трофеїв у вигляді соленої та копченої «дунайки».

2. Асканія Нова та Бирючий острів.

Ви бачили як цвіте український степ? Так вже розпорядилась природа, що більшості  рослин для життя тут виділено  лише короткий проміжок часу, тільки навесні. Бо вже з середини червня ви приїдете, і замість буяння квітів побачите лише випалений гарячим південним сонцем степ. А зараз цвістиме все довкола —  і в заповіднику Асканія Нова, і на морському узбережжі Арабатської стрілки, і на Бирючому остові в Азовському морі.

До того ж, в Асканії Новій ви зможете побувати  не тільки на звичайнісінькій пішохідній екскурсії в  зоопарк і дендропарк. Тільки в цей час можливий ексклюзив —  виїзд у заповідний степ, у вольєри, де пасуться стада рідкісних копитних, на машинах. А потім, у спекотне літо степ закривають для машин – щоб не сталось пожеж.
В травні у Асканії Новій та на Бирючому острові цвістиме ковила. Навряд чи ще десь в Україні вам вдасться зробити схожі фотографії.

П’ять найцікавіших місць в Україні

3. Цвітіння сакури на Закарпатті.

Популярні маршрути з відвідуванням Ужгорода й Мукачева, закарпатських замків, та старовинних підвалів, де витримують вина, навесні мають свій особливий шарм. Адже в середині квітня по всій південній частині Закарпаття зацвітає сакура, замальовуючи вулиці й сквери у незрівнянний рожевий колір. Додайте сюди всі можливі кольори магнолій – бід білого й рожевого до темно-червоного і фіолетового, і уявіть собі картину цього квітучого безумства. Просто стійте, вдихайте і насолоджуйтесь красою.

П’ять найцікавіших місць в Україні

4. Поліський заповідник.

«Подорож у загублений світ» – дали таку назву цьому турові недаремне. Один із найвіддаленіших куточків українського Полісся, з його архаїчними древлянськими традиціями і укладом життя, що коренями сягає в тисячолітню давнину. Навіть мед, як і тисячу років тому, збирають у бортях – колодах, які розміщують на розлогих деревах.

Поруч із садибою заповідника – всього лиш кілька десятків дерев’яних хат, класичних поліських зрубів, а довкола – лише сувора тайга та непрохідні болота. Вовка і сьогодні тут зустрінеш частіше, ніж туриста. Влітку «фішкою» туру є збір чорниць (вони тут як коні!)восени ніхто не повертається без відра грибів і ягід журавлини.

Пізньої осені ми відвідуємо ці місця, щоб побачити забір справжнього лісового меду, а навесні.. Навесні можна побачити найцікавіше – токування глухарів і тетеруків. Озброюйтесь технікою, робіть засідку, надійно маскуйтесь і чекайте.

П’ять найцікавіших місць в Україні

5. Долина нарцисів

«Долина нарцисів»– унікальний ботанічний об’єкт.  Тут  охороняється найбільший в Середній Європі осередок нарцису вузьколистого. До речі, у Європі це географічно найнижче місце, де ростуть нарциси, зазвичай їх можна побачити лише на значній висоті у горах. Потрапили ці квіти у долину ще в льодовиковий період, тут вони від льодовика і врятувались.

Період цвітіння нарцисів у долині – перша половина травня. Також рекомендую вам відвідати й інші масиви Карпатського біосферного заповідника, зокрема букові праліси – адже саме в Україні  зберігся найбільший масив букових пралісів у Європі.

П’ять найцікавіших місць в Україні

Джерело: www.vsviti.com.ua


Комментарии:

Добавить комментарий